Lyric Speaker od Six Inc. – Ale po co to komu?

, , 2 komentarze

W połowie września na rynek ma trafić nowe innowacyjne dziecko japońskiej myśli inżynierskiej. Będzie to głośnik. Będzie kosztował 3.200$, czyli około 12.500zł. Co otrzymamy za te pieniądze oprócz urządzenia odgrywającego nasze ulubione utwory? Wyświetlacz, na którym pojawiać się będą słowa piosenki, która aktualnie będzie odtwarzana.

Lyric Speaker będzie synchronizował się z Puchiriri, firmą która posiada bazę tekstów do około 120 milionów utworów należących do największych wytwórni muzycznych.

Tekst na wyświetlaczu nie będzie pojawiał się w formie statycznej. Lyric Speaker zadba o to by wyświetlane na ekranie słowa, były graficznie dopasowane do stylu muzycznego danego utworu. Tak więc jeżeli będziemy słuchać energicznego rocka, będziemy mogli zaobserwować ostrą, nieregularną czcionkę, a każde słowo będzie dynamicznie pojawiać się i znikać w rytm charczących gitar. Będziemy słuchać lekkiego popu, albo czegoś jeszcze bardziej relaksującego, a wizualizacja i tekst będą zachowywać się odpowiednio do nastroju budowanego przez to co w danej chwili wydobywa się z głośnika. Co jeżeli urządzenie nie znajdzie tekstu w bazie danych? Na wyświetlaczu wciąż pojawiać się będą wizualizacje, tyle, że bez słów piosenki.

Fajne? Fajne. Czy ma jakieś praktyczne zastosowanie oprócz tego, że ładnie wygląda i pewnie nie jednej osobie zaimponowałoby takie ustrojstwo ustawione na półce? Nie ma. Jest to po prostu fajny, ładny, ciekawy gadżet za ponad 12 tysięcy złotych. Komu to potrzebne?

 

2 komentarze

 1. Grendaable

  12/09/2016 00:15

  Nie rozumiem pytania. Widząc gumę do żucia w sklepie też się zastanawiasz komu to potrzebne skoro można umyć zęby bądź zjeść miętuska?

  Odpowiedz
  • Ola

   12/11/2016 12:36

   Guma kosztuje kilka groszy, a substytuty typu miętusek smakuje inaczej i ma inną specyfikę. A mycie zębów to już w ogóle inna bajka. Zgadzam się z autorem, że to ustrojstwo to takie jakoś niepotrzebne. Ale kto chce niech kupuje.

   Odpowiedz

Leave a Reply