Oni wiedzą czego chcesz słuchać!

, , 1 Comment

Apple music i Spotify wyjawiają tajemnice swoich użytkowników.

Chodzi tutaj o nawyki i sposób w jaki użytkownicy platform streamingowych korzystają z dobrodziejstw ‚nowego radia’. Okazuje się, że 9 na 10 użytkowników utworzyło własną playlistę w przeciągu ostatnich 3 miesięcy, a 4 na 10 regularnie znajduje na to czas w ciągu tygodnia. Co niezwykle ciekawe, okazuje się, że więcej użytkowników Apple niż Spotify tworzy playlisty z myślą o dzieleniu się nimi z rodziną bądź przyjaciółmi. Jednocześnie użytkownicy bardziej skupiają się na zawartości takiej playlisty niż nad tym kto jest jej autorem. Aż 85% użytkowników decyduje się na odtworzenie danej playlisty na podstawie tego czy zawarte na niej utwory są po prostu dobre, z czego aż 2/3 podejmuje tę decyzje w oparciu o kilka pojedynczych utworów. Właśnie to ma świadczyć o tym, że najbardziej lubimy słuchać tego co znamy, jednocześnie żywy pozostaje w nas duch odkrywców. Wykazano również, że użytkownicy wykazują tendencje do poszukiwania nowych doznań w obrębie znanych sobie gatunków muzycznych.

Czy jest w odkryciu ‚amerykańskich naukowców’ coś na prawdę znaczącego? Jak dla mnie to trochę jak odkryć, że światło w lodówce gaśnie gdy zamkniemy drzwi. Coś czego wszyscy jesteśmy świadomi, ale o czym nie myślimy na co dzień. Jasnym jest, że zawsze wolimy wracać do czegoś co dobrze znamy. Interesujący jednak jest fakt tego, że wciąż nie umiera w nas dusza poszukiwaczy i wciąż otwarci jesteśmy na nową, mniej znaną muzykę, która jeżeli jest dobra, zawsze obroni się sama i sama znajdzie drogę do swoich słuchaczy.

Od siebie dodam jeszcze to, że Spotify faktycznie jest świetnym narzędziem do odkrywania muzyki. Tutaj możecie posłuchać mojego ulubionego znaleziska.

źródło: Techtimes

 

One Response

Leave a Reply