5 świetnych mało znanych kawałków #2

, , 1 Comment

Lista, lista, lista..LISTA! Pięciu świetnych, mało znanych kawałków, a dokładniej mówiąc, część tej listy druga, czyli kolejna.

Aby zbędnie nie przedłużać, bo nie ma i po co tego robić, czas wyruszać w magiczną podróż w nie za często odwiedzane przez melomanów rejony YouTuba. Zasady takie same jak w części pierwszej. W drogę więc!


#1 The Greenhorners It Returns61 237 wyświetleń

The Greenhornes to garage rockowy zespół z Ohio, założony w 1996 roku przez wokalistę Craiga Foxxa, basistę Jacka Lawrence’a i perkusistę Patrica Keeler’a. Ich znikoma popularność może dziwić, zważywszy na fakt, że sekcja rytmiczna współtworzyła wraz z Jackiem Whitem Brianem Bensonem zespół The Raconteurs.


#2 Slash’s Snakepit — Be The Ball — 22 743 wyświetlenia

Między sukcesami Guns n’ Roses, a solowym projektem, który rozsławiony został przez współpracę ze znakomitościami współczesnej estrady min. FergieSlash bynajmniej nie narzekał na nudę i nie schował gitary do futerału. Założył świetny, jednakoż mało znany, zespół Slash’s Snakepit. Warto posłuchać, zwłaszcza pierwszej ich płyty It’s Five O’clock Somewhere, która pojawiła się w 1995 roku i przesiąknięta była grungowymi wibracjami wzmocnionymi hardrockowym kopnięciem.


#3 Bonaparte  3 Minutes In The Brain Of Bonaparte — 64 051 wyświetleń

A gdy już znudzą się nam garażowo-hardrockowe klimaty, Bonaparte zaprasza w trwającą trzy minuty, elektroniczno-rockową podróż wgłąb własnego umysłu.


#4 Gungun Power Trio Vixen Eye — 24 102 wyświetlenia

To może teraz trochę indonezyjskiego blues-rocka? Czemu by nie, proszę bardzo o to i Gugun Power TrioNie dziękujcie.


#5 The Brew A Million Dead Stars — 47 341 wyświetleń

Jeżeli już jesteśmy przy blues-rocku, to z Indonezji wróćmy na chwile bliżej kolebki tego gatunku — Wielka Brytania i The Brew — czyli przepiękny owoc współpracy ojca ze swoim synem i jego przyjacielem. I niech te dźwięki prowadzą nas przez najbliższy tydzień.


BONUS — SHELLS — Jagwar22 247 wyświetleń

Wciąż nie mogę przestać zachwycać się tym utworem. Z komentarzy czytelników wynika, że nie jestem w tym osamotniony. Utwór ten zasługuje na to by pojawić się tutaj jako bonus.

 

One Response

Leave a Reply