Cieńszy portfel na wiosnę

, , Leave a comment

Przyszła wiosna, czas porządków, czas cienkiego portfela…

Od jakiegoś czasu drażni mnie stopień wypchania mojego portfela, ani to tak na prawdę wygodne, ani estetyczne, ale co zrobić? Przecież gdzieś trzeba nosić pieniądze, dokumenty, karty lojalnościowe…no właśnie. Zaraz po tym jak zadałem sobie pytanie po co mi one, zadałem sobie drugie, które brzmiało: „których z nich tak na prawdę używam?”.

Na pewno kart lojalnościowych wszelkich stacji benzynowych. Przecież niby zbieram tam jakieś punkty, których nie mam pojęcia ile już mam i na co—jeżeli w ogóle—mógłbym je przeznaczyć. Mimo to, że tak na prawdę nawet nie wiem w jakim celu, używam ich. Przydadzą się; ale czy potrzebuje ich w moim portfelu? Przecież czas, który mój portfel spędza wraz ze mną w samochodzie to jakiś śmiesznie mały ułamek czasu, który mój portfel spędza ze mną w ogóle; czego jeszcze mniejszym ułamkiem jest czas spędzony na stacji benzynowej. Karty te zrobiły więc wypad z mojego portfela i leżą teraz grzecznie w samochodzie, czekając na kolejną wizytę na stacji benzynowej.

Jakiś czas temu zrobiłem sobie takie o to ‚etui na prawo jazdy i dowód rejestracyjny’, domyślnie chciałbym zrobić sobie takie w którym znalazłoby się jeszcze miejsce na karty lojalnościowe i dwie dychy na wachę.

I tak oto mój portfel schudł już o kilka milimetrów, ale to wciąż jeszcze nie to. Przyjrzałem się pozostałym kartom: sklepy odzieżowe, sklepy spożywcze. Kiedy ja ostatnio w którymś z nich robiłem zakupy? No właśnie. Znów pytanie na które nie mogłem odpowiedzieć. Z ośmiu kart tylko jedna wydała mi się przydatna. Karta Mój Empik. Jednak tutaj pojawia aplikacja mobilna, która działa tak samo jak ów karta—wyświetla na ekranie smartphona kod kreskowy i numer karty, który również może zostać zeskanowany przez sklepowy czytnik, karta jest więc zbędna, razem z pozostałymi również robi wypad.

W portfelu zostały, oprócz pieniędzy, jedynie: dowód osobisty, legitymacja studencka i karty płatnicze. Bo czego więcej tak na prawdę potrzebujesz?

 

 

Leave a Reply